ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11198319
*
nr 1119 8319
Spegel
diameter: ca 90 cm
Kondition: nagg, skadad
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2017
kl 20:54:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/7 23:48:53
1
800 kr
16/7 17:55:37
2
800 kr
16/7 17:55:37
1
800 kr (Budbetjänt)
16/7 17:55:49
2
900 kr
17/7 18:44:38
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
Kondition: nagg, skadad
Läs om budbetjänten
nr 1119 8319
Spegel
diameter: ca 90 cm
Kondition: nagg, skadad
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/7 23:48:53 | 1 | 800 kr |
| 16/7 17:55:37 | 2 | 800 kr |
| 16/7 17:55:37 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 16/7 17:55:49 | 2 | 900 kr |
| 17/7 18:44:38 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakoliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



